LudowoMi - sztuka ludowa, folklor, biżuteria, ceramika, kolczyki, naszyjniki, pierścionki, wisiorki, scrapbooking, hand made
O nas
Witamy w Galerii "Ludowo Mi" !

 Ludowomi to galeria internetowa zrzeszająca i promująca artystów inspirujących się sztuką ludową.

 

Biżuteria, torby, paski, ceramika i wiele innych przedmiotów dostępnych w Galerii Ludowomi zostało wykonanych pod wpływem inspiracji polskim folklorem. Prezentują się tu artyści o różnych zawodach i wykształceniu. W swoich niepowtarzalnych ręcznie wykonanych kolekcjach sięgnęli do polskich korzeni rękodzieła wiejskiego, ich bogatych motywów, barwnych wzorów, starych nazw. Dzięki temu tradycja polskiej sztuki ludowej ma szanse przetrwać we współczesnym świecie. To szczególnie cenne dzisiaj, gdy żyjemy wśród przedmiotów wykonywanych seryjnie, fabrycznie, tuzinkowo.

 

Polski folklor fascynuje różnorodnością i barwnością. Każdy wyrób jest wykonywany ręcznie, przez to indywidualny i niepowtarzalny. Zachwyca kolorami, paradnością, czasem zaskakuje prostotą formy. Warto przez moment zatrzymać się nad kunsztownym wzorem firanek kurpiowskich, popatrzeć na kolory kwiatów opolskich lub wycinanek łowickich.W Ludowomi udało się zgromadzić pod "jedną strzechą" twórców i artystów z całej Polski. To ludzie starsi i młodzi, ze wsi i z miasta, ale z podobnym spojrzeniem na życie, na sztukę.

 

Drogi Gościu patrz i podziwiaj, kupuj i ciesz się tymi pięknymi przedmiotami. Niech polski folklor będzie od dziś dla wszystkich przedmiotem mody, dumy i radości.

Design Park
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie."